--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Blog
  4. Annie Sloan vs. FUSION
Novinky
21.02.2021
FUSION Mineral Paint - absolútna novinka na Slovenskom trhu!
Že ste ich ešte nevyskúšali? Tieto farby zažívajú na svetovom trhu s farbami na nábytok naozajsný boom! A nie sa čo diviť, vyskúšajte ich a už s nimi ... čítať celé
05.02.2021
Keramické vešiaky do vidieckeho interiéru
Taký vešiak sa vždy hodí, tieto vešiaky sú však zároveň aj krásnym doplnkom v interiéri :) Vyberte si podľa svojho gusta :) KERAMICKÉ VEŠIAKY   čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Ako namaľovať kuchyňu
15.11.2022
Ako namaľovať kuchyňu
Kuchyňa je srdcom každej domácnosti, každý jej člen v nej trávi veľa času. Preto sa kuchyniam dostáva pri zariaďovaní domácnosti asi najväčšia pozorno... čítať celé
Návod na maľovanie s Fusion Mineral Paint
24.06.2022
Návod na maľovanie s Fusion Mineral Paint
Chcete si namaľovať nábytok ale bojíte sa, že povrch nebude vyzerať "profesionálne"? Objavujú sa vám vo farbe ťahy štetcom alebo neželaná textúra? Vyh... čítať celé
Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
30.08.2021
Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
Asi najčastejšia otázka od vás je: "Koľko vrstiev farby budem musieť dať? Stačí jedna vrstva?..." 🖌🖌🖌 čítať celé
Zobraziť všetky články
Chcem odoberať newsletter

Annie Sloan Chalk Paint vs. FUSION Mineral Paint

 

Je pomerne ťažké manévrovať vo svete maľovania nábytku a vyznať sa v typoch farieb a rôznych značkách. V mojej ponuke nájdeš dve značky a zároveň dva typy farby, ktoré vo svojej kategórii prestavujú absolútne TOP farby.

Annie Sloan Chalk Paint, teda kriedová farba, je vlastne jediná originálna Chalk Paint, s originálnou receptúrou. Annie Sloan prieniesla Chalk paint na trh v roku 1990 a odštartovala tým doslova fenomén tejto doby - maľovanie nábytku a v znamení hesla namaľuj všetko "Paint everything!" naozaj doslova maľovanie všetkého. A v dnešnej dobe je to už legenda :) Maľovanie kriedovými farbami má svoje špecifiká, ktoré popisujem nižšie. Povrch, ktorý sa farbou Annie Sloan a voskom dá vytvoriť je jedinečný a nezameniteľný a možnosti sú takmer neobmedzené.

Fusion Mineral Paint je farba z kategórie akrylových farieb, ale nie len taká obyčajná, je to doslova mercedes medzi nimi. Obsahuje totiž iba 100 % akrylovú živicu bez prímesi látok ako je napríklad vinyl, ktoré bežne obsahujú iné akrylové farby. Tieto prímesy farbu zlacňujú a zároveň robia nekvalitnou, krehkou. No a ak k tomu pripočítaš odtiene vytvorené prírodnými minerálnymi farbivami tak k heslu "Paint it beautiful!", namaľuj krásu, nie je čo dodať...

Takže ktorá farba je pre tvoj projekt vhodnejšia? Poďme sa spolu pozrieť na rozdiely aj čo majú farby spoločné :

 

Ako si potrebujem pripraviť povrch pred nanesením farby?

Annie Sloan Chalk Paint™

Pri kriedových farbách je príprava naozaj minimálna až žiadna. Kriedové farby ASCP priľnú takmer ku každému povrchu. Vždy je však potrebné podklad dobre odmastiť a vyčistiť a v prípade, že je veľmi hladký, lesklý, je dobré podklad prebrúsiť brusným papierom a narušiť jeho povrch, aby farba lepšie priľnula. Natrieť sa dá aj laminátový povrch, ale chce to trošku trpezlivosti a jednotlivým vrstvám treba nechať dlhší čas na vyzretie, aspoň 24 hodín.

Fusion Mineral Paint™

Príprava povrchu s farbami Fusion mineral paint je veľmi podobná. FMP tiež priľnú k väčšine povrchov s minimálnou prípravou. Vždy odporúčam vyčistiť a odmastiť povrch ktorý ideš maľovať. K tomuto účelu môžeš použiť napr. produkt TSP alternative (koncentrovaný bezfosfátový odmasťovač). Vysoko lesklé povrchy odporúčam narušiť jednoduchým prebrúsením (naozaj len prebehneš šmirgľom tam a späť). Kov a sklo môžeš jednoducho namaľovať.

Extrémne lesklé povrchy, niektoré druhy laminátov, thermofoil, krehké plasty, vinyl a povrchy, ktoré sa nedajú prebrúsiť vyžadujú použitie tenkej vrstvy prípravku Ultra Grip, ktorá zvýši ich priľnavosť a následne aj odolnosť náteru. Odporúčam urobiť skúšku vopred, ak po nanesení vrstvy farby vytvorí farba "čipkový efekt", teda sa začnú vytvárať očká bez farby, použi Ultra Grip - nanes na povrch tenkú vrstvu tohto prípravku, nechaj vyschnúť aspoň 12 hodín a naň potom môžeš bez obáv maľovať.

TIP: Pri oboch znaškách je farbený povrch oteruvzdorný. Oderuvzdornosť je pomerne vysoká. Ak však zaryjete do farby niečim ostrým samozrejme spravíte na povrchu škrabanec či dokonca kúsok farby odlúpite. Avšak farba sa dá ľahko opraviť ak nie je lakovaná. ASCP iba jemne prebrúsite opravovaný povrch a malým štetcom dom

 

Aká je konzistencia farieb?

Annie Sloan Chalk Paint

ASCP sú husté a tým vytvárajú pomerne hrubý matný náter, na ktorom je vidno veľa textúry a ťahy štetca. Vďaka tomu sa dá veľmi ľahko vytvoriť patinovaný povrch pomocou farebných voskov, ktoré do ťahov štetca a štruktúr na povrchu votrieš a vytvoríš tak starobylý, provensálsky či vidiecky vzhľad.

Táto vlastnosť však môže byť nežiadúca ak chceš dosiahnuť hladký povrch bez viditeľných ťahov štetca. Minimalizovať sa samozrejme dajú, stačí farbu trochu zriediť vodou a vo viacerých tenších vrstvách nanesieť plochým štetcom v jednom smere a jednotlivé vrstvy prebrúsiť jemným brusným papierom. Farba sa dá aj striekať cez striekaciu pištoľ, čím sa vytvorí super hladký povrch, chce to však trochu praxe a samozrejme investíciu do strikacej pištole a kompresora.

 Fusion Mineral Paint™

FMP majú tekutejšiu krémovú konzistenciu a hladší výsledný povrch. Farba sa nanáša štetcom veľmi ľahko a plynule v tenkých vrstvách. Výsledkom je matný povrch, ktorý je v porovnaní s kriedovým hladší, a takmer bez viditeľných ťahov štetca. Na veľkých plochách ti môže robiť problém, že farba pomerne veľmi rýchlo schne a teda nestihneš povrch pekne vyhladiť "end to end" teda v dlhých súvislých ťahoch z jedného konca po druhý. Aby ti farba neschla príliš rýchlo a povrch bol čo najhladším môžeš do farby primiešať prípravok Fusion Extender - spomaľovač schnutia farby. Jednoducho iba zamiešaš približne 15 ml Extendra do 500 ml farby, zamiešaš a možeš maľovať. Farba sa tak isto dá striekať pomocou striekacej pištole a kompresora.

Opačne dosiahnuť povrch s množstvom textúry je zase oveľa zložitejší, ideálne je použiť aditíva ako je prípravok Fresco alebo Saltwash vmiešaním do farby.

 

TIP: S Chalk Paint Annie Sloan™ a rovnako aj s FUSION Mineral Paint si môžeš vytvárať vlastné namiešané odtiene!

TIP: Pri každej technike použi štetec, ktorý je na ňu najvhodnejší - štruktúry sa ti budú lepšie robiť oválnymi štetcami s prírodnými štetinami, naopak ak chceš povrch čo najhladší, použi syntetické ploché štetce - čím jemnejšie budú šterriny, pým hladší povrch dosiahneš - do šetca sa oplatí investovať.

 

Môžem s farbami vytvárať patinu a ošúchaný vzhľad?

Annie Sloan Chalk Paint

Áno a veľmi jednoducho, vlastne sú to asi najvhodnejšie farby na dosiahnutie takéhoto vzhľadu na trhu. ASCP fixuješ až na záver, neobsahujú v sebe žiadnu kryciu vrstvu, takže ich môžeš veľmi ľahko prebrusovať až na podklad, prípadne nanášať na seba viacero odtieňov farieb a prebrusovaním ich poodhaľovať. Prebrúsiť môžeš farby kedykoľvek, aj rok po maľovaní bez toho, aby si sa veľmi narobil :) A nielen to, s týmito farbami sa môžeš naozaj vyhrať, miešať ich priamo na maľovanom povrchu, vytvárať ombré, či rôzne prelivy farieb, so samotnou farbou vieš vytvoriť popukaný vzhľad, vzhľad vymitého či starého dreva - možnosti sú fantastické a doslova neobmedzené.

 

Fusion Mineral Paint™

Opäť veľmi podobne môžeš pracovať aj FMP. Pretože však v sebe majú zabudovanú už aj kryciu vrstvu, treba sa patinovaniu venovať ešte predtým ako farba vytvrdne, teda do 30 minút po nanesení farby, neskôr by si sa už veľmi narobil :)  Pomôcť si môžeš použitím tehličky včelieho vosku, ktorá ti prácu veľmi uľahčí. Tam kde nanesieš včelí vosk pred samotným natieraním farby (alebo pred nanesením druhej vrstvy v inom odtieni) sa farba dobre neprichytí a môžeš ju jednoduchšie odstrániť prebrúsením, alebo použitím vlhkej handričky. Dajú sa s ňou tiež robiť tefniky ako ombré. Ale napríklad na popukaný vzhľad už budeš potrebovať dokúpiť ďalší prípravok na vytvorenie popraskaného povrchu.

 

Môžem s farbami vytvárať starobylý patinovaný vzhľad?

Annie Sloan Chalk Paint

Áno, táto farba je na to priam predurčená! Povrch farby najskôr zafixuješ čírym voskom, potom na čerstvý číry vosk aplikuješ tmavý vosk - dark wax, alebo čierny vosk, prípadne biely či metalický, ktorý zvýrazní detaily, nedokonalosti povrchu, ťahy štetca, ornamenty a štruktúru, čím podporí starobylý vzhľad nábytku. Aplikácia tmavých voskov na ASCP si vyžaduje určitú skúsenosť, pretože táto farba je porézna a môže absorbovať viac vosku ako by si si želal. Odstrániť nadbytočný tmavý vosk môžeš opätovným nanesením číreho vosku a akoby vygumovaním toho tmavého handričkou, čím môžeš odregulovať ako má patina na povrchu vyzerať. Povrch ktorý takto vytvoríš je nádherný a  jedninečný pre kriedové farby a nedá sa inými farbami zopakovať - a to je úžasné!

Naviac môžeš ktorýkoľvek odtieň kriedovej farby vmiešať do číreho vosku a vytvoriť si svoj vlastný odtieň vosku. A ďalšou požnosťou je napríklad vytvoriť efekt ´wash´ -  teda vymytého povrchu... ako som už spomínala, možnosti sú neobmedzené :)

Tip: Tmavé vosky nanášaj pri dennom svetle aby si sa vyhol nanesieniu príliš veľkej vrstvy - umelé svetlo všetko skresľuje a môže sa ti stať že výsledok bude rovnaký ako keď si nanesieš príliš veľa make upu!

 Fusion Mineral Paint™

Pre dosiahnutie starobylého vzhľadu môžeš aj na farby FMP použiť rôzne farebné a metalické vosky z ponuky Fusion. Naviac Fusion ponúka aj alternatívu bez použitia vosku - zostarujúcu glazúru vytvárajúcu starožitný efekt a bezfarebnú glazúru do ktorej si môžeš zamiešať ktorýkoľvek odtieň minerálnej či metalickej farby. Glazúry sú na báze vody, teda ich jednoducho natrieš štetcom a pozotieraš handričkou alebo aplikátorom a následne ich môžeš aj nalakovať - čo pri voskovanom povrchu nie je možné.  V ponuke nájdeš aj prírodný Konopný olej a včelí vosk na zvýšenie lesku povrchu vo food safe kvalite.

Minerálne farby nie sú porézne a nasiakavé, preto sa vosky na ne nanášajú plynulejšie a nehrozí, že povrch príliš stmavne. No a ďalšou vychytávkou sú aromatizované vosky, ktoré obsahujú prírodné esenciálne oleje a ich nanášanie je zároveň aromaterapiou :) Vyskúšaj napríklad vosk Hills of Tuscany.

 

Je farba vodeodolná?

Annie Sloan Chalk Paint

Nie, bez použitia vrchnej krycej vrstvy vosku alebo laku nie je vodeodolná. V exteriéri je nutné ju nalakovať lakom obsahujúcim UV filter, pretože farbivá v nej nie sú UV stále. Vosk je vhodný iba do interiéru.

Existuje ale aj možnosť  farby v exteriéri nechať úplne bez laku alebo iných krycích vrstiev - túto možnosť vám odporúčam vtedy ak ste tak trochu starinár ako ja :) Totiž farba začne vplyvom počasia po roku, dvoch opadávať a praskať a vytvorí tak úžasnú prirodzenú patinu, ktorú by sa ti mechanicky nepodarilo nikdy vytvoriť. Zároveň slnko vyťahá odtieň farby a odhalí rôzne podtóny ktoré jednotlivé odtiene majú.

Fusion Mineral Paint™

Áno, FMP je po vyschnutí a vyzretí farby vodeodolná a umývateľná. Môžeš ju použiť aj do exteriéru bez lakovania. Pretože FMP obsahujú len akrylovú živicu, minerálne pigmenty a vodu, nie je porézna ako kriedová farba. Akrylová živica zafixuje farbu, spojí ju s podkladom a dáva povrchu vysokú úroveň životnosti. Zároveň minerálne farbivá v nej sú UV stále a teda neblednú pôsobením slnečného žiarenia.

 

Je farba odolná voči škvrnám a fľakom?

Annie Sloan Chalk Paint

Nie, bez použitia vrchnej krycej vrstvy vosku, alebo laku nie je odolná voči fľakom. Ak je aj povrch natretý kriedovou farbou a zavoskovaný, musíš byť naďalej veľmi opatrný a nevystavovať ho mastnote. V extrémne namáhaných podmienkach ako sú kuchynské linky alebo vrchné dosky kuchynských stolov a podlahy je nutné farbu zalakovať, tu vosk nevytvorí dostatočnú kryciu vrstvu.

Fusion Mineral Paint™

Áno, z rovnakého dôvodu ako je FMP odolná voči vode, je odolná aj voči fľakom. FMP doslova škvrny odpudzuje. Špinu jednoducho zotrieš handričkou a mydlovou vodou. Nie je nutné ju dodatočne lakovať, ak si však chceš byť absolútne istý, alebo chceš aby bol povrch lesklý, môžeš farbu aj zalakovať.

 

Potrebujem farby zafixovať krycou vrstvou?

Annie Sloan Chalk Paint

Áno, a je to nevyhnutné. Aby bola kriedová farba odolná a umývateľná, potrebuješ ju fixovať vrchnou vrstvou vosku, alebo laku. Rozhoduj sa podľa toho, ako má byť povrch namáhaný. Vo väčšine prípadov ti postačí správne naniesť a veľmi dobre zapracovať do povrchu vosk. Pri namáhanejších povrchoch ako sú kuchynské, alebo kúpeľňové skrinky, dokonca podlahy je potrebné použiť niekoľko vrstiev laku.    

Vosk je potrebné veľmi dobre zapracovať a votrieť do každého milimetra povrchu a prebytočný pozotierať. Správne nanesenie vosku zabezpečí dostatočnú odolnosť povrchu. Ak dostatočne nevyutieraš prebytočný vosk, povrch veľmi dlho tvrdne, ak vôbec, a ostáva lepkavý. Ak sa ti ale podarí techniku nanášania vosku zvládnuť, výsledný vzhľad je nádherný.

TIP: Ak ťa zaujímajú rôzne techniky maľovania s farbami odporúčam ti zúčastniť sa niektrých woskshopov. Vybrať si môžeš na mojej stránkej tu.

 Fusion Mineral Paint™

Fusion mineral paint nepotrebuješ  fixovať dodatočnou vrstvou laku alebo vosku. FMP je sama o sebe dostatočne odolná voči poškriabaniu, ale najmä vode, škvrnám aj UV žiareniu. Akrylová živica obsiahnutá vo FMP ju robí odolnou a uzatvára farbu bez nutnosti vrchnej fixačnej vrstvy.

Niekedy však môžeš chcieť použiť vrchnú vrstvu, či už na dodanie lesku, dosiahnutie opotrebovaného vzhľadu, zvýraznenie detailov, alebo na ďalšie zvýšenie odolnosti a trvácnosti povrchu na vysoko namáhaných plochách ako sú kuchynské skrinky, alebo povrchy jedálenských stolov. V ponuke Fusion produktov nájdeš rôzne zaujímavé akcentové vosky, glazúry, laky, oleje... už len vyskúšať.

TIP: Laky, najmä MATNÝ lak je vhodné používať iba na BIELE a BLEDÉ odtiene farieb. Na tmavých odtieňoch môže lak vytvoriť mliečny zákal - spôsobuje ho zmatňujúca látka v matných lakoch. Na tmavé farby preto použi buď lesklý lak alebo vosky a oleje! V krajnom prípade môžeš vyskúšať použiť ako podklad, prvú vrstvu, lesklý lak a naň v tenkej vrstve naniesť ten matný - za výsledok však neručím!

 

Aká je cena farieb?

Annie Sloan Chalk Paint

Cena litrového balenia, z ktorého pokryješ - v závislosti od typu povrchu a techniky - maximálne 13m2 je 29,50 €.  K farbe je potrebné zakúpiť číry vosk v hodnote 17,- € (vystačí na 2-3 litre farby), prípadne lak v hodnote 29,50 €, ktorého výdatnosť je 19 m2. Lak musíš naniesť minimálne vo dvoch tenkých vrstvách.

Na menšie plochy ako je jedna stolička alebo nočný stolík môžeš použiť najmenšie Ak maľuješ väčšie plochy, je to určite zaujímavá a výhodná cena. Ak je však tvoj projekt menší, napríklad jedna komoda, ostane ti viac nepoužitej farby, laku alebo vosku.

Fusion Mineral Paint™

Výdatnosť FMP je o máličko vyššia, z 1 litra natrieš maximálne 14m2 (opäť v závislosti od typu povrchu a zvolenej techniky). FMP sa predáva v 500ml baleniach za cenu 28,50 €. Nepotrebuješ k nej kupovať žiaden lak, alebo vosk a nevznikajú ti ďalšie nutné náklady. Toto balenie postačí na veľkú komodu, prípadne kredenc. Pri takýchto projektoch je FPM cenovo výhodnejšia a rozhodne časovo menej náročná.

V prípade niektorých povrchov však budeš ešte potrebovať dodatočnú investíciu do Ultra Grip (pozri časť príprava povrchu). Táto podkladová báza je dostupná v balení 250 ml v hodnote 19,90 €P  a 500 ml v hodnote 26,9 € - jedno 500 ml balenie pokryje 7 m2, báza sa nanáša v jednej tenkej vrstve. Prípadne použiješ Extender - spomaľovač schnutia a samozrejme niekedy môžeš potrebovať laky alebo vosky.  V týchto prípadoch sa už cena naozaj vyrovnáva.

 

Ako dlho farby schnú a zrejú?

Aký je zozdiel medzi schnutím a zretím farby, vosku, laku? Schnutie je proces kedy sa z farby vyparí voda a teda môžeš povrch chytiť rukou, zvyčajne trvá do pár hodín. Povrch je však stále pomerne krehký. Naproti tomu zrenie farby je proces oveľa zdĺhavejší, zvyčajne trvá niekoľko dní až týždňov a na jeho konci dosiahne farba svoju prevádzkovú tvrdosť.

Annie Sloan Chalk Paint

Annie Sloan Chalk Paint™ schne po nanesení na povrch približne hodinu. Proces zrenia farby trvá približne 3-4 týždne kým úplne vytvrdne. Chemický proces dozretia farby teda trvá výrazne dlhšie ako len samotné uschnutie. Povrch musíš navoskovať alebo nalakovať. Annie Sloan Soft Wax - číry vosk obsahuje zložky, ktoré potrebujú čas na vyprchanie, po ktorom sa vosk stáva tvrdým a odolným. Tento proces vytvrdnutia vosku môže trvať niečo medzi 4-6 týždňami v závislosti od podmienok, podobne je na tom aj lak. Vlhký, studenší priestor a hrubšia vrstva vosku môže tento proces predĺžiť. Všeobecne tieto nátery dobre a rýchlejšie vytvrdnú v teplejšom a suchšom prostredí. Neznamená to však, že počas tohto obdobia svoj namaľovaný nábytok nesmieš používať, len sa k nemu správaj šetrnejšie. Voskovaný nábytok môžeš používať cca po 24 hodinách, lakovaný cca po 48 hodinách.

TIP: Lakovanie farby je pomerne zdĺhavý a náročný postup. Nezabudni že si tiež vyžaduje svoj technologický postup: farba musí pred lakovaním schnúť a tvrdnúť 48 hodín. Lak musíš naniesť aspoň v dvoch vrstvách s odstupom cca 4 hodiny.

Fusion Mineral Paint™

FMP vyschnú za približne 30 minút. Pre lepší výsledok odporúčam ponechať 1-2 hodiny medzi jednotlivými vrstvami farby. Aby farba úplne vyzrela potrebuje približne 3 týždne, približne rovnako potrebujú laky a vosky. A znova ak je nábytok v studenších a vlhkejších podmienkach, doba zretia farby sa predlžuje. Počas tohto obdobia je dobré nevystavovať farbu kontaktu s vodou a nečistotami, používať nábytok ale môžete. Ak sa vám to podarí, budete prekvapení aká trváca je farba Fusion.

 

Obsah VOC (organické prchavé látky) a chemických látok?

Annie Sloan Chalk Paint™

ASCP je farba na báze vody a syntetickej živice. Má veľmi nízky obsah VOC  iba 2,2 g na 1 liter farby - EU limit je 30 g na 1 liter farby a v kategórii kriedových farieb majú jeden z najnižších obsahov VOC. Farby, vosky aj laky majú certifikát na použitie na detské hračky, nemusíš sa teda obávať ich použitia v izbe tvojho dieťatka.

Fusion Mineral Paint™

FMP je farba na báze 100 % akrylovej živice a minerálnych farbív. Neobsahuje vinil ani formaldehyd. Neobsahuje VOC. Rovnaké parametre spĺňa väčšina lakov a voskov. Konopný olej a včelí vosk sú v food safe kvalite - teda môžu prísť do styku s potravinami - nemusíš sa báť použiť ich na drevené dosky na krájanie potravín či nimi ošetriť pracovnú dosku na kuchynskej linke.

 

Ktorú farbu si teda mám vybrať pre svoj projekt?

 

Obe farby sú veľmi kvalitné a časom overené. Ich použitie je veľmi jednoduché a v podstate ho zvládne každý. Ak voskovanie nie je tvojou parketou, siahni po Fusion Mineral Paint. To isté platí ak chceš dosiahnuť hladký povrch takmer bez ťahov štetca alebo iba jemnú patinu či prebrus na hranách nábytku. 

Ak sa však rád hráš s farbami a tvojou parketou sú rôzne techniky vytvárajúce zvláštne efekty na povrchu, máš rád štruktúry a zaujímavé povrchy a nemáš problém s  voskovaním, siahni určite po Annie Sloan Chalk Paint. Povrch ktorý vytvoria má neopakovateľné čaro a s iným druhom farieb ho nezopakuješ.

Obe značky sú špičkou vo svojich kategóriách, sú riediteľné vodou a teda veľmi ekologické a šetrné k tebe aj životnému prostrediu. 

Veľmi odlišný je však vzhľad výsledného povrchu a iný pocit máš keď sa povrchov dotýkaš. To ti bohužiaľ ale neviem dostatočne sprostredkovať v článku. Ak to chceš zistiť, prídi sa pozrieť ku mne do obchodíku. Ten je síce aktuálne zatvorený, článok píšem počas lockdownu, ale verím, že sa čoskoro znovu uvidíme :)

A nakoniec, ak sa chceš v maľovaní s farbami zdokonaliť - veľmi rada ťa uvidím na niektorom z mojich workshopov, kde ťa naučím všetky možné techniky maľovania :) Martina.

Novinky z nášho blogu

Ako namaľovať kuchyňu
15.11.2022
Ako namaľovať kuchyňu
Kuchyňa je srdcom každej domácnosti, každý jej člen v nej trávi veľa času. Preto sa kuchyniam dostáva pri zariaďovaní domácnosti asi najväčšia pozorno... čítať celé
Návod na maľovanie s Fusion Mineral Paint
24.06.2022
Návod na maľovanie s Fusion Mineral Paint
Chcete si namaľovať nábytok ale bojíte sa, že povrch nebude vyzerať "profesionálne"? Objavujú sa vám vo farbe ťahy štetcom alebo neželaná textúra? Vyh... čítať celé
Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
30.08.2021
Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
Asi najčastejšia otázka od vás je: "Koľko vrstiev farby budem musieť dať? Stačí jedna vrstva?..." 🖌🖌🖌 čítať celé
Ako patinovať s Glazúrou Fusion Mineral PaintTM
16.08.2021
Ako patinovať s Glazúrou Fusion Mineral PaintTM
Všetko čo potrebujete vedieť o skvelom produkte od Fusion Mineral PaintTM - starožitnej glazúre Antiquing Glaze - vytvorte jednoducho krásnu starú pat... čítať celé
Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                               

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Kasárenská 217

90050 Kráľová pri Senci

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

 

 

Otváracie hodiny:

dočasne po dohode - volajte 0903429777!

Pondelok:

Utorok:

Streda:

Štvrtok:

Piatok: 

Sobota:

Nedeľa:

 

OBCHODNÉ PODMIENKY

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk