Kontakt

Staré Časy
Ul. Štefánikova 27
917 01 Trnava
tel: +421 903 429 777
napíšte nám
https://www.google.com/maps/place/%C5%A0tef%C3%A1n

arr3IOD Décor Stamps - pečiatkyAk ste doteraz ešte nepoužili IOD Décor Stamps - pečiatky, ide naozaj o klasické pečiatky, podobné...


O nás » Blog » Annie Sloan Chalk Paint » Farbenie látok s Chalk PaintTM
Farbenie látok s Chalk PaintTM 1.

          Úžasné na Chalk PaintTM je fakt že ich môžete použiť univerzálne, nie len na nábytok ale aj napríklad na látku, steny, kovy a keramiku. Dokážete si tak zladiť celý interiér do vami vybratej farby, pritom Vás to nebude stáť veľa peňazí a nemusíte kupovať špeciálne farby na látky a podobne.

          Farbenie látky je pritom veľmi jednoduché a máte hneď dve možnosti - môžete nafarbiť celú látku jednoduchým ponáraním do roztoku vody a zvoleného odtieňa, alebo použiť šablóny, pečiatky a odtlačky čohokoľvek - stačí trochu experimentovať. 

          Farbenie látky je jednoduché. Vo väčšej nádobe rozmiešate vo vlažnej vode zvolený odtieň farby. Pomer farby je ľubovolný v závislosti od intenzity odtieňa ktorý chcete dosiahnuť. Ako základnú mierku môžete použiť 1 polievkovú lyžicu farby na cca 10 litrov vody. Farbu rozmiešajte vo vode naozaj dokonalo, aby sa Vám nespravili na látke škvrny z nerozmiešanej farby. Látku do vody celú namočíte, tak aby boli rovnako namočené všetky časti. Opatrne vyžmýkate a rozprestretú necháte vysušiť. Ak sa Vám odtieň nezdá dosť intenzívny, môžete celú procedúru zopakovať s použitím silnejšieho roztoku farby. Naopak ak sa Vám zdá odtieň príliš sýty, látku vyperte hneď v práčke, čim odtieň zbledne. Po vysušení látku vyžehlite na čo najvyššej teplote, čím farbu stabilizujete. Prvé pranie by malo nasledovať najskôr po mesiaci.

           Ak chcete vytvoriť zaujímavú potlač, budete okrem chalk paintTM potrebovať šablónovací štetec alebo valček, šablóny, prípadne pečiatky alebo čokoľvek čím vytvoríte zaujímavý odtlačok.

          Ja som použila jednoduchú šablónu. Bavlnennú obliečku na vankúš som najprv jemno nafarbila v roztoku vody s rozmiešaným odtieňom Chateau Grey.

         Po usušení som cez šablónu naniesla dekor v odtieni Olive.

          Jednoducho a rýchlo som tak vytvorila vankúš ktorý sa hodí k pánskej stoličke v rovnakom odtieni Olive :)

          Farby a šablónovací štetec nájdete v našom eshope:

https://www.stare-casy.sk/Chalk-paintTM-farby-c7_8_2.htm

https://www.stare-casy.sk/Stencil-Brush-d87.htm

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Farbenie látok s Chalk PaintTM 2.

Potrebujete zmeniť farbu tienidla na lampe?  S Chalk PaintTM to ide veľmi ľahko.

Pred:

Po:

Farbu si nariedite s vodou do požadovanej intenzity odtieňa a na látku nanesiete štetcom. Farbu je potrebné nanášať čo najrovnomernejšie, ideálne v jednej vrstve, avšak vrstvy je možné aj opakovať.

A znova môžete použiť fantáziu a tienidlo dozdobiť rôznymi pečiatkami alebo šablónami a kto si trúfne aj ručnou maľbou ;)

A výsledok:


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV