Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Blog
  4. Iron Orchid Design
  5. Použitie pečiatok IOD
Jednoduchý dekor s pečiatkami

 

          Doma máme pri vchode nevzhľadné kovové dvierka skrinky na elektrické poistky - asi klasické umiestnenie v rodinných domoch. Veľmi dlho som vymýšľala aké dvere dať spraviť na skrinku tak aby vyzerala k svetu a kto by tie dvierka vyrobil. Samozrejme sme sa k tomu doteraz nedostali :):):) Ale napadla mi iná myšlienka - čo tak ich iba zakamuflovať. Už dlhšie som mala v skladíku staré drevené dvere, trochu krivé, veľmi zaprášené a ošarpané... Stačilo iba vymyslieť pánty, na ktoré sa dvere zavesia na stenu, aby sa k poistkám dalo dostať.

          Keď už boli dvere na mieste, chcelo to ešte niečo na dotvorenie atmosféry. Použila som preto pečiatku Bohemia od Iron Orchid Designs, z najnovšej kolekcie jeseň 2019. Celá pečiatka je vlastne niekoľko rôznych pečiatok s ornamentmi veľmi jemnými, použiteľnými v celej škále štýlov, ako bordúry alebo plošné nadpájateľné vzory. Mám veľmi rada veci ktoré sú "použiteľné"... :)

 

 

          Ak ste ešte nikdy nepracovali s pečiatkami od Iron Orchid Designs, neviete o čo sa ukracujete. Pracovať s nimi je naozaj zážitok. Výsledný efekt je úplne odlišný od šablón, má neopakovateľné čaro. A zároveň sa s nimi pracuje veľmi ľahko.

          Iron Orchid Designs décor stamps - dekoračné silikónové pečiatky od Iron Orchid Designs sú určené nielen na dekorovanie nábytku, stien a textílií ale môžete ich použiť aj v kuchyni a premeniť svoje torty a koláče na umenie. Pečiatky sú vyrobené z materiálu, ktorý môže prísť do styku s potravinami.

          Pečiatky pred prvým použitím jemne prejdete s jemným brúsnym papierom. Pečiatku ktorú chcete použiť odlepíte od nosnej fólie - prvý krát to ide pomerne ťažko, ale nemusíte sa báť, pečiatka sa neroztrhne. Pečiatky sú ohybné, môžete ich nalepiť na akrylový blok, čím vytvoríte pečiatku s pevnou plochou. Namiesto akrylového bloku môžete použiť ochrannú fóliu, v ktorej je pečiatka zabalená, prípadne môžete pečiatky použiť bez podkladu, čo je vhodné najmä pri nerovných a oblých povrchoch. Farbu odporúčam na plochu pečiatky naniesť valčekom. Kriedové farby Annie Sloan Chalk Paint sú na použitie s pečiatkami ako stvorené. Pečiatku hneď po použití umyte jemnou kefkou teplou vodou so saponátom, vysušte a nalepte naspäť na podkladovú fóliu. Pri správnom zaobchádzaní a čistení sú pečiatky takmer nezničiteľné.

          Ja som veľmi jednoducho a rýchlo použila pečiatku s jemným ornametom, ktorým som orámovala kazety na dverách. Použila som odtieň Old White.

 

 

 

          Trvalo to iba chvíľku a jemný dekor bol na svete.

 

 

 

          Potom som už iba trochu vianočne aranžovala s tým čo záhrada a môj skladík dal. Vstup pred dverami sme si veľmi obľúbili, najmä v lete ráno po raňajkách tam krásne svieti slniečko. Tú správnu lavicu som však zatiaľ nezohnala, preto nateraz namiesto lavičky poslúži aj stará debňa prikrytá umelou kožušinou. Vianočný stromček máme živý v kvetináči, do vnútra ho dávame iba na týždeň, preto nás zatiaľ bude tešiť vonku pred dverami a bez ozdôb, ktoré by náramne zaujímali našu najmenšiu. Som zvedavá ako dlho na ňom vydržia aspoň svetielka. No a lampáše, sviečky a samozrejme čemerice nemôžu chýbať a trochu brečtanu a spletených lián z psieho hrozna na dotvorenie atmosféry :)

 

 

 

 

 

PS.: Tie pánty na dvere sú samozrejme už vymyslené, ešte musím popremýšľať kde ich zohnať a kto ich osadí :):):)

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Ulica Štefánikova 27

917 01 Trnava

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

Otváracie hodiny:

Pondelok: zatvorené

Utorok: 12:30-16:00

Streda: 12:30-18:00

Štvrtok: 13:00-16:00

Piatok:13:00-17:00

Sobota: zatvorené

Nedeľa: zatvorené

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.