Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
pondelok - piatok 9:00-17:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Blog
  4. Iron Orchid Design
  5. Industriálny plagát
Novinky
21.02.2021
FUSION Mineral Paint - absolútna novinka na Slovenskom trhu!
Že ste ich ešte nevyskúšali? Tieto farby zažívajú na svetovom trhu s farbami na nábytok naozajsný boom! A nie sa čo diviť, vyskúšajte ich a už s nimi ... čítať celé
05.02.2021
Keramické vešiaky do vidieckeho interiéru
Taký vešiak sa vždy hodí, tieto vešiaky sú však zároveň aj krásnym doplnkom v interiéri :) Vyberte si podľa svojho gusta :) KERAMICKÉ VEŠIAKY   čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Chcem odoberať newsletter

Industriálny plagát s motýľmi

 

          Ďalší malý projekt na zahnanie nudy keď #somdoma, do ktorého môžete zapojiť aj deti :) Vytvorte si moderný industriálny plagát s motýľom.

          Ja som použila tenkú preglejku vo veľkosti A3, použiť môžete napríklad aj tvrdý papier alebo škárovku. Preglejku som natrela kriedovou farbou Annie Sloan Chalk PaintTM v odtieni Old White, nechala uschnúť a naniesla som ďalšiu vrstvu v odtieni Graphite, ktorú som po uschnutí prešmirglovala, čím som vytvorila opotrebovaný vzhľad. 

          Potom už nastupuje naozaj tá zábavná časť - pečiatkovanie. Silikónové pečiatky od Iron Orchid Designs nie sú úplne klasickými pečiatkami na aké ste zvyknutý. Používajú sa viacerými spôsobmi a naozaj jedinečné na nich je, že s nimi viete dekorovať veľké plochy.

          Na vytvorenie plagátu som použila pečiatok viacero - samozrejme pečiatku Butterflies a Typesetting, tiež IOD decor ink - biely atrament s pečiatkovou poduškou a pečiatkovú fóliu IOD Thin Mounts. Namiesto atramentu môžete použiť tiež kriedovú farbu, s atramentom však v tomto prípade dosiahnete oveľa detailnejšiu a zreteľnejšiu tlač. A ak by ste chceli vytvoriť napríklad farebný plagát, môžete použiť namiesto pečiatky IOD decor transfer Entomology Etcetera :)

          Pečiatky pri úplne prvom použití odporúčam prejsť jemným šmirglom - zabezpečíte tak lepšiu prilnavosť farby na pečiatku. Pečiatky odlepíte od nosnej fólie a poukladáte na povrch - vytvoríte si obraz ktorý chcete odtlačiť - na som sa samozrejme hrala s umiestňovaním aj s detailami.

          Výbornou pomôckou je pečiatková fólia IOD Thin Mounts - pomocou presných línií - štvorčekov - dokonalo umiestníte pečiatku na plochu. Funguje to tak, že si uložíte pečiatky na plochu do želaného obrazca - následne na pečiatky opatrne položíte fóliu a pritlačíte na pečiatky. Pečiatky sa na fóliu prilepia. Fóliu s prilepenými pečiatkami odklopíte a následne môžete ešte pečiatky vyrovnať podľa línií na fólii - odlepíte, vyrovnáte a znovu nalepíte - zadnú stranu pečiatok sa snažte zachovať čistú a bez prachu - ak pečiatka na fólii nedrží, treba ju umyť, pravdepodobne sa na ňu dostal prach pri manupulácii s ňou.

          V ďalšom kroku na pečiatky nanesiete farbu/atrament - farbu ideálne nanesiete penovým valčekom, atrament zase pečiatkovou poduškou - na ktorú nanesiete atrament z fľaštičky a podušku chytíte do rúk a popritláčate na povrch pečiatok (teda opačne ako pri razítkovaní, kde razítko otláčate do ležiacej podušky).

          Fóliu potom opatrne obrátite a položíte na preglejku tak aby ste ju náhodne neposunuli. Jednou rukou potom prechádzajte jednotlivo po všetkých pečiatkách a popritláčajte ich na povrch, aby ste zabezpečili dobrý kontakt s povrchom, vyvýjajte stredný tlak - teda netlačte "celou silou". Druhou rukou si vždy fóliu fixujte, aby ste ju nepohli. Po otlačení fóliu jemne v niektorom rohu zdvihnite a uistite sa, že sa pečiatky dostatočne otlačili na povrch. Ak ste s výsledkom spokojný, fóliu zložte. Pečiatky aj fóliu čo najrýchlejšie umyte jemnou kefkou s jarovou vodou a nechajte volne osušiť napríklad na čistej utierke. Usušené pečiatky uložte späť na čistú nosnú fóliu a tak skladujte.

          Opečiatkovaný atrament/farbu nechajte vyschnúť. Ja som následne celý plagát navoskovala, môžete ho tiež nalakovať alebo nechať úplne bez ochrannej vrstvy - nebudete ho však v prípade potreby môcť umývať. Do horných rohov som vyvŕtala dierky, prevliekla obyčajný špagát a zavesila na stenu :)

#ironorchidesigns#butterflies#iodtransfer#entomology#plagat#diy#kreativne#somdoma#domaniejenuda#tvorenie#vytvortesi#tvoreniesdetmi#starecasytrnava#starecasy#ironorchiddesignsslovensko#ironorchiddesignsstockist#anniesloanchalkpaint#kriedovafarba @ Staré Časy

Novinky z nášho blogu

Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
30.08.2021
Koľko vrstiev farby budem potrebovať?
Asi najčastejšia otázka od vás je: "Koľko vrstiev farby budem musieť dať? Stačí jedna vrstva?..." 🖌🖌🖌 čítať celé
Ako patinovať s Glazúrou Fusion Mineral PaintTM
16.08.2021
Ako patinovať s Glazúrou Fusion Mineral PaintTM
Všetko čo potrebujete vedieť o skvelom produkte od Fusion Mineral PaintTM - starožitnej glazúre Antiquing Glaze - vytvorte jednoducho krásnu starú pat... čítať celé
Ako správne voskovať s Annie Sloan Chalk PaintTM soft wax
09.08.2021
Ako správne voskovať s Annie Sloan Chalk PaintTM soft wax
Voskovanie kriedových farieb je nevyhnutnosť bez ktorej sa pri Annie Sloan Chalk PaintTM nezaobídete, vo videu vám ukážem ako na to :) čítať celé
Ako maľovať s Fusion Mineral Paint
02.08.2021
Ako maľovať s Fusion Mineral Paint
Maľovanie s Fusion Mineral Paint je jednoduché a zábavné, vo videu sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť :) čítať celé
Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                              

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Ulica Štefánikova 27

917 01 Trnava

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

 

 

Otváracie hodiny:

Pondelok: zatvorené

Utorok: 12:30-16:00

Streda: 12:30-18:00

Štvrtok: 13:00-16:00

Piatok:13:00-17:00

Sobota: zatvorené

Nedeľa: zatvorené

 

OBCHODNÉ PODMIENKY

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk