--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

Fusion Tung Oil - tungový olej

 • Novinka

Fusion mineral paint

Fusion Tung Oil  - Tungový olej popri Konopnom oleji ďalší prírodný olej na povrchovú úpravu dreva, ktorý sa ľahko nanáša, neobsahuje žiadne prchavé o... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
Konopný olej
33,90 EUR
28,25 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:FMP120
Podobné produkty
  Fusion Hemp Oil - Konopný olej
  cena od 19,90 EUR
  cena od 16,58 EUR bez DPH
  cena od 19,90 EUR
  cena od 16,58 EUR bez DPH
  Kompletné špecifikácie

  Fusion Tung Oil  - Tungový olej popri Konopnom oleji ďalší prírodný olej na povrchovú úpravu dreva, ktorý sa ľahko nanáša, neobsahuje žiadne prchavé organické látky (VOC), chráni a vylepšuje vaše drevo, dodáva vám povrchovú úpravu odolnú voči vode a ľahko sa udržiava. Znie to skvele, že? Poďme sa ponoriť do sprievodcu  pre Tungový olej a zistiť, aké sú rozdiely medzi ním a Fusion Konopným olejom.

  Tungový olej je prírodný olej na povrchovú úpravu dreva, vynikajúci pre interiérové ​​a exteriérové ​​projekty. Je vysoko odolný voči vode a oderu a je najtrvanlivejším zo všetkých prírodných olejov. Tung Oil zanecháva matný povrch, ktorý časom nežltne. Lesk sa môže zvýšiť viacerými vrstvami a leštením. Táto povrchová úprava sa preferuje pre vonkajšie nátery, najmä na fixáciu maľovaných povrchov, najmä farbou Milk paint by Fusion - Mliečnou farbou.

  Čistý Tungový olej neobsahuje žiadne riedidlá ani urýchlovače schnutia (sikatív) , vďaka čomu je ekologický a povrch ním natretý je vhodný pre styk s potravinami (food safe). Naproti nemu tungový olej, ktorý najčastejšie kúpite na slovenskom trhu je polymerizovaný, teda obsahuje riedidlá alebo sikatíva - spomaňovače schnutia. Tieto látky bývajú spravidla toxické, nevhodné na styk s potravinami. Náš Tungový olej je 100% čistý, nepolymerizovaný.

  Ak chcete náš Tungový olej rozriediť aby sa lepšie vstrebal do čistého dreva a rýchlejšie schol, odporúčam vám použiť rozpúšťadlo bez zápachu alebo terpentín. Rozpúšťadlo sa zmieša s Tungovým olejom v pomere 1:1.

  Na rozdiel od polyuretánových lakov alebo lakov na báze vody sú Tungový olej a Konopný olej priedušné. Čo to presne znamená? Pretože tieto oleje pochádzajú z prírodných lisovaných semien a orechov bez prísad alebo rozpúšťadiel, nezanechávajú plastový povlak ani film ako konvenčné vrchné laky na nimi natretom povrchu, ako napríklad polyuretán alebo lak. Olej nasýti drevo a utesní ho pred vlhkosťou zvnútra. Teda naolejovaný povrcho sa nikdy nezačne lúpať či opadávať.  Odporúča sa naniesť najmenej 2 vrstvy oleja. Čím viac vrstiev, tým väčšia ochrana. Po niekoľkých rokoch môže drevo začať vyzerať matne a sucho, potom stačí jednoducho naniesť olej znova a impregnovať tak váš povrch.  Výhodou je že nebudete musieť brúsiť alebo odstraňovať odlupujúcu sa starú farbu či lak, stačí iba natrieť na drevo novú vrsvu oleja ako "kondicionér".

  Tungový olej je možné použiť na všetky surové a náležite upravené drevené povrchy. Používa sa tiež ako najčastejšia fixácia pre Milk paint by Fusion - mliečne farby. Pretože mliečna farba je porézna, absorbuje sa do farby a poskytne vode odolnú povrchovú úpravu, dotykový povrch. Odporúča sa aj pre vonkajšie projekty, pretože má o niečo väčšiu odolnosť voči vode ako Konopný olej.

  Na aké pojekty je Tungový olej vhodné použiť:

  Podlahy

  Nábytok

  Kuchynské skrinky/ostrovčeky

  Dvere a okná

  Práce s drevom,

  steny a stropy

  Potravinové povrchy

  Vonkajšie povrchy

  Výhody tungového oleja Tieto oleje sa prispôsobujú rozťažnosti a kontrakcii dreva vplyvom teploty a vlhkosti a sú schopné uvoľniť všetku vlhkosť, ktorá je v ňom zachytená. Typické farby a povrchové úpravy, ktoré obsahujú syntetické látky, túto flexibilitu neponúkajú a ich povrch sa rozbije, pretože vlhkosť v dreve sa pokúša uniknúť. Tiež nepoškriabu ako konvenčné plastové nátery. -Oživte staré suché drevo -Vodeodolný -Odolný voči alkoholu -Matný až saténovo-matný povrch -Ideálne pre povrch potravín (bez použitia rozpúšťadla bez zápachu) -Vnútorné aj vonkajšie použitie #FUNFACT - Tung Oil môžete použiť na povrchovú úpravu betónu, kamenných tehál a dokonca aj bambusu!

  Ako sa to používa Vyčistite a upravte svoj povrch Prep je váš priateľ! Uistite sa, že je váš povrch čistý, tieto povrchové úpravy z prírodného oleja nepreniknú do polyuretánu ani laku, takže ho budete musieť odstrániť brúsením. Olej nakrájajte minerálnymi alkoholmi Riedenie oleja rozpúšťadlom bez zápachu mu pomôže preniknúť na povrch a urýchli dobu schnutia. Nasledujúce vrstvy môžu byť plné, ale musia byť vymazané po 15 minútach. Vždy nechajte dostatočne dlho schnúť (48 hodín+). Pri použití bez rozpúšťadla je doba schnutia dlhšia. Ak bolo použité rozpúšťadlo, rozrežte tungový olej, už to nie je povrchová úprava bezpečná pre potraviny. Aplikácia oleja Po úprave povrchu odstránením akýchkoľvek nečistôt alebo nežiaduceho predchádzajúceho poly povlaku môžete pokračovať v nanášaní povrchovej úpravy Tung Oil. Tungový olej naneste veľkoryso štetcom alebo handričkou. Nechajte drevo namočiť v tungovom oleji približne 5-10 minút. Odstráňte prebytočný tungový olej do 10 minút od aplikácie, ak necháte tungový olej príliš dlho pôsobiť a zaschne, môže byť lepkavý a lepkavý, nechcete, aby tungový olej začal schnúť na povrchu, na ktorom chcete všetok prebytok odstránený.

  Tung Oil vs Konopný olej Nepolymerizovaný tungový olej sa ľahko používa, nie je taký ľahký ako konopný olej, avšak každý výrobok, ktorý je k dispozícii, má svoje výhody a nevýhody. Napriek tomu, že sa konopný olej vďaka svojej prirodzene riedkej konzistencii ľahšie nanáša, trvá veľmi dlho, kým zaschne, nebude preto lepkavý ani lepkavý, ak necháte projekt niekoľko hodín. Ľahko sa štetcom alebo stieraním zapína alebo vypína a citlivosť na čas schnutia tungového oleja a konopného oleja je pre začiatočníka v konečnom dôsledku lepšia. Pozrite sa na toto video a zistite rozdiely medzi tungovým olejom a konopným olejom.

  Kedy by ste mali použiť Tung Oil vs Konopný olej? Keď máte povrchovú úpravu, ktorou chcete mať mimoriadnu trvanlivosť vo vodeodolnosti a aby vydržala mnoho rokov (10 a viac rokov), najmä v exteriéri, choďte na to s Tung Oil, ak vám však nevadí prelakovať každých niekoľko rokov, potom použite konopný olej. Oba tieto olejované povrchy prehĺbia a obohatia farbu vášho dreva, čím je drevo staršie, tým je farba sýtejšia.

  500 ml balenie - jednotková cena za 1 L - 67,80 € s DPH

  250 ml balenie . jednotková cena za 1 l - 91,60 € s DPH

  Výrobca: Homestead House Paint Co. , Kanada

   

  Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                                 

  Kontaktné údaje:

  Obchodík Staré Časy

  Kasárenská 217

  90050 Kráľová pri Senci

  tel: +421 903 429 777

  martinasimonekova@gmail.com

  FACEBOOK

  INSTAGRAM

  YOUTUBE

  Fakturačné údaje:

  Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
  Kráľová pri Senci 217
  900 50 Kráľová pri Senci
  IČO: 50930346
  DIČ: 1123470777

  IČ DPH: SK 1123470777

  Som platca DPH

  Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

   

   

  Otváracie hodiny:

  dočasne po dohode - volajte 0903429777!

  Pondelok:

  Utorok:

  Streda:

  Štvrtok:

  Piatok: 

  Sobota:

  Nedeľa:

   

  OBCHODNÉ PODMIENKY

  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk