--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---

Amalfi Coast

Milk Paint by Fusion

AMALFI COAST - svetlá a krásna, inšpirovaná trblietavými vodami pobrežia v Amalfi. Tento výrazný odtieň je sebavedomý a plný osobnosti. Ručne maľovan... celý popis
Dostupnosť
Skladom 10 ks
Milk paint
ks
Číslo produktu:MPF05-1
Kompletné špecifikácie

AMALFI COAST - svetlá a krásna, inšpirovaná trblietavými vodami pobrežia v Amalfi. Tento výrazný odtieň je sebavedomý a plný osobnosti.

Ručne maľovanú vzorku môžete objednať aj samostatne, pošlem Vám ju listom s nízkym poštovným! (maximálne 6 vzoriek)

Čo je to MLIEČNA FARBA a prečo by som ju vlastne mal použiť?

Ak ste o nej ešte nepočuli, je to vlastne zvláštne, pretože je to  "prvá farba" akú ľudstvo možno používalo, doslova prehistorická. Nájdete ju už na stenách jaskýň v prehistorických maľbách, či v maľbách na stenách egyptských pyramíd. Ale používala sa aj v našich končinách a to ešte donedávna - možno vám niečo hovoria trámy natreté "býčou krvou"? Alebo poznáte tradičnú červenú farbu drevených stodôl, dodnes prítomnú napríklad v Škandinávii či Kanade - vznikla použitím najdostupnejších surovín na konzerváciu a pigmentáciu dreva aké mali na vidieku k dispozícii - mlieka (konkrétne mliečny proteín kazeín) a krvy. Vznikla z nich ekologická a vlastne na dnešnú dobu aktuálna udržateľná farba. Bohužiaľ ju postupne vytlačili "moderné" farby plné chémie...

Ale skvelé je že sa vracia späť :) Dnešná mliečna farba ktorú vám prinášam - Milk paint by Fusion - je nositeľkou všetkých "starých" vlastností mliečnej farby. Zároveň vylepšený proces jej výroby, za ktorým sa skrývajú roky výskumov a skúšania, robí z Milk paint by Fusion modernú farbu dnešnej doby. Možnosti Milk Paint sú takmer neobmedzené a práca s nimi je veľmi jednoduchá a prináša vám veľa benefitov:

  • Mliečna farba je v práškovej forme - stačí pridať vodu a môžete maľovať.
  • Mliečna farba je šetrná k našej planéte, pretože výhodou prášku je že vydrží naveky - nemá dobu spotreby! Stačí preto namiešať množstvo, ktoré chcete použiť na váš projekt a zvyšok si odložiť na ten ďalší.
  • Ak by ste predsa len z nejakého dôvodu chceli prášok zlikvidovať, môžete ho vysypať do kompostu :)
  • Mliečna farba má úplne nulový obsah VOC (organických prchavých látok) - proste žiadne neobsahuje.
  • Zo všetkých farieb ktoré predávam práve s Milk paint by Fusion dosiahnete povrch úplne bez ťahov štetca - samozrejme povrch ktorý maľujete musí byť rovný!
  • Ak však chcete s mliečnou farbou dosiahnete ľahko aj patinovaný, krakelovaný, vlastne akýkoľvek povrch.
  • Receptúra je bezpečná pre každého, kto mliečnu farbu používa - začiatočník či profesionál.
  • Vyschnutie a zároveň aj vyzretie náteru trvá do 30 minút - je to najrýchlejšie schnúca a zrejúca farba na trhu. Mliečna farba vytvrdne skôr než si pozriete epizódu vášho obľúbeného seriálu ;)
  • K dispozícii máte nádhernú škálu 25 odtieňov - príďte si ich pozrieť do obchodíku, alebo si objednajte vzorkovník s reálnymi farbami.

Ako ju použiť?

Farba sa predáva vo vrecúškach v balení 50 g a 330 g.

Z 50 g balenia namiešate cca 80 ml farby ktorá vám postačí na natretie cca 1,4 m2  plochy v jednej vrstve. Teda postačí vám na menšie projekty ako nočný stolík, stolička atď.

Z 330 g balenia namiešate cca 946 ml farby a natriete s ňou plochu cca 9 m2 v jednej vrstve - pre vaše veľké projekty.

Mliečnu farbu môžete použiť na akýkoľvek porézny povrch - ideálne na surový drevený nábytok, drevo očistené od predchádzajúcich náterov, alebo iné porézne materiály ako sú steny, betón, preglejka atď. 

Farbu iba zmiešate s vodou - v pomere 1:1 - miešajte dobre aspoň jednu minútu tak, aby ste všetky pigmenty rozpustili vo vode. Následne pri maľovaní občas štetcom farbu premiešajte, aby pigmenty neklesli na dno farby.

Ak chcete natrieť povrch neporézny - teda už predtým natieraný alebo lakovaný, sklo alebo kovy a podobné materiály, budete potrebovať tzv. Bonding Agent  - čo je vlastne spojivo ktoré zabezpečí aby farba neopadla z takéhoto povrchu. Bonding Agent je už Vám určite známy Ultra Grip od Fusion - čo je ale úplne skvelé  - Ultra Grip vmiešate priamo do farby - teda nepotrebujete robiť podkladový náter. Prášok vymiešate v pomere 1:1 s vodou a následne vymiešanú farbu zmiešate v pomere 1:1 s Ultra Grip, jednoduché.

Mliečna farba potrebuje fixáciu, ktorá zabezpečí aby na nej nevznikali škvrny. Môžete použiť už vám určite dobre známu škálu fixácie - vosk, lak, stain and finishing oil.

Avšak Mliečna farba sa originálne fixuje s olejmi - najmä s Konopným olejom - Hemp Oil, prípadne v exteriéri Tungovým olejom - Tung Oil.

Konopný olej naviac vytvára povrch vhodný na styk s potravinami - je to čistý prírodný demineralizovaný olej - absolútne "must have" pre všetkých ekomaniakov :)

Nanášanie je jednoduché - olej naneste na povrch priamo z fľašky a rozotrite handričkou, následne utrite povrch dosucha - viac si prečítajte pri konkrétnom oleji.

Povrchy náchylné na škvrny ako kuchyne, vrchné dosky jedálenských stolov či podlahy nalakujte.

Farbu miešajte v prostredí bez prievanu, prášok nevdychujte. Uistite sa aby sa vám prášok nedostal do očí ktoré by mohol podráždiť. Môže podráždiť pokožku ak máte veľmi citlivú pleť. Nemiešajte s inými chemikáliami. Skladujte mimo dosahu detí. Prvá pomoc: Obsahuje hydroxid vápenatý a kyselinu citrónovú. V prípade požitia kontaktujte Národné toxikologické centum akebo svojho doktora. Nevyvolávajte zvracanie. Ak sa dostane do kontaktu s očami, vyplachujte oči vodou po dobu 15 min. Pri kontakte s pokožkou umyte kožu dostatočným množstvom vody.

Vyrobené v Kanade.

www.milkpaintbyfusion.com

Tovar zaradený v kategóriách
Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                               

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Kasárenská 217

90050 Kráľová pri Senci

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

 

 

Otváracie hodiny:

dočasne po dohode - volajte 0903429777!

Pondelok:

Utorok:

Streda:

Štvrtok:

Piatok: 

Sobota:

Nedeľa:

 

OBCHODNÉ PODMIENKY

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk