--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

Algonquin

 • Novinka

Milk Paint by Fusion

Čo je to MLIEČNA FARBA a prečo by som ju vlastne mal použiť? Ak ste o nej ešte nepočuli, je to vlastne zvláštne, pretože je to  "prvá farba" akú ľuds... celý popis
Dostupnosť
Skladom 2 ks
Milk paint by Fusion
33,50 EUR
27,92 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:MPF01
Podobné produkty
  Coal Black
  cena od 7,50 EUR
  cena od 6,25 EUR bez DPH
  cena od 7,50 EUR
  cena od 6,25 EUR bez DPH
  Kompletné špecifikácie

  Čo je to MLIEČNA FARBA a prečo by som ju vlastne mal použiť?

  Ak ste o nej ešte nepočuli, je to vlastne zvláštne, pretože je to  "prvá farba" akú ľudstvo možno používalo, doslova prehistorická. Nájdete ju už na stenách jaskýň v prehistorických maľbách, či v maľbách na stenách egyptských pyramíd. Ale používala sa aj v našich končinách a to ešte donedávna - možno vám niečo hovoria trámy natreté "býčou krvou"? Alebo poznáte tradičnú červenú farbu drevených stodôl, dodnes prítomnú napríklad v Škandinávii či Kanade - vznikla použitím najdostupnejších surovín na konzerváciu a pigmentáciu dreva aké mali na vidieku k dispozícii - mlieka (konkrétne mliečny proteín kazeín) a krvy. Vznikla z nich ekologická a vlastne na dnešnú dobu aktuálna udržateľná farba. Bohužiaľ ju postupne vytlačili "moderné" farby plné chémie...

  Ale skvelé je že sa vracia späť :) Dnešná mliečna farba ktorú vám prinášam - Homestead House Milk Paint - je nositeľkou všetkých "starých" vlastností mliečnej farby. Zároveň vylepšený proces jej výroby, za ktorým sa skrývajú roky výskumov a skúšania, robí z Homestead House Milk Paint modernú farbu dnešnej doby. Možnosti Milk Paint sú takmer neobmedzené a práca s nimi je veľmi jednoduchá a prináša vám veľa benefitov:

  • Mliečna farba je v práškovej forme - stačí pridať vodu a môžete maľovať.
  • Mliečna farba je šetrná k našej planéte, pretože výhodou prášku je že vydrží naveky - nemá dobu spotreby! Stačí preto namiešať množstvo, ktoré chcete použiť na váš projekt a zvyšok si odložiť na ten ďalší.
  • Ak by ste predsa len z nejakého dôvodu chceli prášok zlikvidovať, môžete ho vysypať do kompostu :)
  • Mliečna farba má úplne nulový obsah VOC (organických prchavých látok) - proste žiadne neobsahuje.
  • Zo všetkých farieb ktoré predávam práve s Milk paint dosiahnete povrch úplne bez ťahov štetca - samozrejme povrch ktorý maľujete musí byť rovný!
  • Ak však chcete s mliečnou farbou dosiahnete ľahko aj patinovaný, krakelovaný, vlastne akýkoľvek povrch.
  • Receptúra je bezpečná pre každého, kto mliečnu farbu používa - začiatočník či profesionál.
  • Vyschnutie a zároveň aj vyzretie náteru trvá do 30 minút - je to najrýchlejšie schnúca a zrejúca farba na trhu. Mliečna farba vytvrdne skôr než si pozriete epizódu vášho obľúbeného seriálu ;)
  • K dispozícii máte nádhernú škálu odtieňov - príďte si ich pozrieť do obchodíku, alebo si objednajte vzorkovník s reálnymi farbami.

  Ako ju použiť?

  Farba sa predáva vo vrecúškach v balení 50 g, 230 g  alebo 330 g.

  Z 50 g balenia namiešate cca 80 ml farby ktorá vám postačí na natretie cca 1,4 m2  plochy v jednej vrstve. Teda postačí vám na menšie projekty ako nočný stolík, stolička atď.

  Z 330 g balenia namiešate cca 946 ml farby a natriete s ňou plochu cca 9 m2 v jednej vrstve - pre vaše veľké projekty.

  Mliečnu farbu môžete použiť na akýkoľvek porézny povrch - ideálne na surový drevený nábytok, drevo očistené od predchádzajúcich náterov, alebo iné porézne materiály ako sú steny, betón, preglejka atď. 

  Farbu iba zmiešate s vodou - v pomere 1:1 - miešajte dobre aspoň jednu minútu tak, aby ste všetky pigmenty rozpustili vo vode. Následne pri maľovaní občas štetcom farbu premiešajte, aby pigmenty neklesli na dno farby.

  Ak chcete natrieť povrch neporézny - teda už predtým natieraný alebo lakovaný, sklo alebo kovy a podobné materiály, budete potrebovať tzv. Bonding Agent  - čo je vlastne spojivo ktoré zabezpečí aby farba neopadla z takéhoto povrchu. Bonding Agent je už Vám určite známy Ultra Grip od Fusion - čo je ale úplne skvelé  - Ultra Grip vmiešate priamo do farby - teda nepotrebujete robiť podkladový náter. Prášok vymiešate v pomere 1:1 s vodou a následne vymiešanú farbu zmiešate v pomere 1:1 s Ultra Grip, jednoduché.

  Mliečna farba potrebuje fixáciu, ktorá zabezpečí aby na nej nevznikali škvrny. Môžete použiť už vám určite dobre známu škálu fixácie - vosk, lak, stain and finishing oil.

  Avšak Mliečna farba sa originálne fixuje s olejmi - najmä s Konopným olejom - Hemp Oil, prípadne v exteriéri Tungovým olejom - Tung Oil.

  Konopný olej naviac vytvára povrch vhodný na styk s potravinami - je to čistý prírodný demineralizovaný olej - absolútne "must have" pre všetkých ekomaniakov :)

  Nanášanie je jednoduché - olej naneste na povrch priamo z fľašky a rozotrite handričkou, štetcom alebo aj rukou a  následne utrite povrch dosucha - viac si prečítajte pri konkrétnom oleji.

  Povrchy náchylné na škvrny ako kuchyne, vrchné dosky jedálenských stolov či podlahy nalakujte.

  Farbu miešajte v prostredí bez prievanu, prášok nevdychujte. Uistite sa aby sa vám prášok nedostal do očí ktoré by mohol podráždiť. Môže podráždiť pokožku ak máte veľmi citlivú pleť. Nemiešajte s inými chemikáliami. Skladujte mimo dosahu detí. Prvá pomoc: Obsahuje hydroxid vápenatý a kyselinu citrónovú. V prípade požitia kontaktujte Národné toxikologické centum akebo svojho doktora. Nevyvolávajte zvracanie. Ak sa dostane do kontaktu s očami, vyplachujte oči vodou po dobu 15 min. Pri kontakte s pokožkou umyte kožu dostatočným množstvom vody.

  Vyrobené v Kanade.

  https://shop.homesteadhouse.ca/

  Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                                 

  Kontaktné údaje:

  Obchodík Staré Časy

  Kasárenská 217

  90050 Kráľová pri Senci

  tel: +421 903 429 777

  martinasimonekova@gmail.com

  FACEBOOK

  INSTAGRAM

  YOUTUBE

  Fakturačné údaje:

  Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
  Kráľová pri Senci 217
  900 50 Kráľová pri Senci
  IČO: 50930346
  DIČ: 1123470777

  IČ DPH: SK 1123470777

  Som platca DPH

  Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

   

   

  Otváracie hodiny:

  dočasne po dohode - volajte 0903429777!

  Pondelok:

  Utorok:

  Streda:

  Štvrtok:

  Piatok: 

  Sobota:

  Nedeľa:

   

  OBCHODNÉ PODMIENKY

  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk