--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---
  1. Úvod
  2. Farby na nábytok a steny
  3. Milk Paint Wood Stain - moridlo na drevo - Pacific Redwood - 80gr

Milk Paint Wood Stain - moridlo na drevo - Pacific Redwood - 80gr

  • Novinka

Moridlo v odtieni dreva

Wood stain je moridlo a zároveň farba na báze mliečnej farby - jednoducho ho zmiešate s vodou a namoríte drevo či iný nasiakavý materiál alebo namaľuj... celý popis
Dostupnosť
Skladom 3 ks
14,10 EUR
11,75 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:03.29.0001.0080
Kompletné špecifikácie

Wood stain je moridlo a zároveň farba na báze mliečnej farby - jednoducho ho zmiešate s vodou a namoríte drevo či iný nasiakavý materiál alebo namaľujete akýkoľvek povrch s moridlom ako s farbou.

Milk paint - mliečna farba vytvára unikátny povrch od nepriehľadného povrchu namaľovaného farbou až po jemné morenie v závislosti od množstva vody, ktoré použijete na namiešanie.

Táto farba/moridlo - môže byť použitá na akýkoľvek porézny, savý povrch pričom sa nebude odlupovať, pretože vsiakne do vnútra a spojí sa tak s namaľovaným povrchom. Takýto povrch môžete namoriť aj namaľovať.

Povrch ktorý nie je nasiakavý - už predtým namaľovaný či lakovaný povrch, moderné fóliované povrchy a podobne môžete namaľovať za použitia pojidla - Ultra Grip. Ultra grip jednoducho vmiešate do farby.

Ako na to?

Použitie ako moridlo - zmiešajte 3 diely vody a 1 diel prášku v nádobke alebo miske. Najprv do misky vlejte vodu až následne prášok a dobre vymiešajte, kým sa nerozpustia všetky farbivá. Konzistencia moridla bude vodová aby ste dosiahli priehľadný povrch.

Použitie ako farba - zmiešajte 1 diel vody a 1 diel prášku v nádobke alebo v miske. Najprv do misky vlejte vodu až následne prášok a dobre vymiešajte, kým sa nerozpustia všetky farbivá. Ak budete maľovať nenasiakavý povrch potrebujete do farby zamiešať Ultra Grip.  Urobíte to tak, že výsledné množstvo namiešanej farby zmiešajte v pomere 1:1 s Ultra Grip. Konzistencia farby bude tekutá asi ako smotana aby ste dosiahli nepriehľadný povrch.

TIP: Pre patinovaný povrch so štruktúrou zmiešajte väčší podiel prášku než vody.

Výsledné moridlo/farbu môžete nechať 10 minút postáť a potom znova premiešajte.  Konzistenciu vždy vyskúšajte na vzorke. Ak je príliš priehľadná, môžete pridať viac prášku. Ak chcete výsledný povrch bledší, naopak, primiešajte viac vody.

Moridlo/farbu nanášajte rovnomerne. Počas maľovania farbu premiešavajte, pretože pigmenty majú tendenciu klesať na dno. Farba/moridlo schne približne 30 minút. Ak použijete Wood Stain ako farbu, na dosiahnutie požadovaného prekrytia budete potrebovať naniesť 2 vrstvy.

Vyschnutý namaľovaný/namorený povrch môžete prebrúsiť jemnou brúsnou hubkou na zjemnenie a uhľadenie povrchu. Výsledný odtieň dostanete až po vyschnutí povrchu a jeho konečnej úprave. Mliečne farby odporúčam naolejovať konopným olejom alebo navoskovať ideálne včelím voskom, dosiahnete tak povrch ktorý bude naozaj prírodný a ekologický. Namáhanejšie povchy nalakujte lakom na báze vody, odporúčam lak Tough Coat matný alebo lesklý. V exteriéri môžete na fixáciu použiť Tungový olej.

Sáčok s farbou skladujte vždy uzatvorený! Dbajte na to, aby prášok počas skladovania nenavlhol, mohlo by dôjsť k jeho znehodnotieniu. Prášok skladovaný v suchých  priestoroch nad 15 stupňov celzia nemá dobu spotreby.

TIP: uzatvorenie sáčku s farbou môže byť komplikované ak sa prášok dostane na zips. Použite navlhčenú handričku a prášok zo zipsu zotrite.

Z 80 g namiešate cca 0,93 L moridla, výdatnosť je cca 11,4 m2 moridla na jeden náter - výdatnosť ale môže vyriovať v závislosti od druhu dreva, nakoľko nasiakavosť rôznych druhov tvrdého a mäkkého dreva je iná. 

Farba je vo forme prášku, preto ho miešajte v prostredí bez prievanu, prášok nevdychujte. Uistite sa aby sa vám prášok nedostal do očí ktoré by mohol podráždiť. Môže podráždiť pokožku ak máte veľmi citlivú pleť. Nemiešajte s inými chemikáliami. Skladujte mimo dosahu detí. Prvá pomoc: Obsahuje hydroxid vápenatý a kyselinu citrónovú. V prípade požitia kontaktujte Národné toxikologické centum alebo svojho doktora. Nevyvolávajte zvracanie. Ak sa dostane do kontaktu s očami, vyplachujte oči vodou po dobu 15 min. Pri kontakte s pokožkou umyte kožu dostatočným množstvom vody.

Vyrobené v Kanade.

Výrobca: Homestead House Paint Co., 95 Niagara St., Toronto

Balenie 80 g

Jednotková cena 17,63 € s DPH / 100 g

Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                               

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Kasárenská 217

90050 Kráľová pri Senci

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

 

 

Otváracie hodiny:

dočasne po dohode - volajte 0903429777!

Pondelok:

Utorok:

Streda:

Štvrtok:

Piatok: 

Sobota:

Nedeľa:

 

OBCHODNÉ PODMIENKY

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk