--- Obchodík Staré Časy je presťahovaný na adresu Kasárenská 217, 90050 Kráľová pri Senci! ---
14.07.2023

Názov: Prečo používať mliečne farby a konopný olej pri maľovaní nábytku 

Nábytok, či už starý alebo nový, je základným prvkom každého domova. Súčasné trendy v oblasti interiérového dizajnu však kladú veľký dôraz na personalizáciu a jedinečnosť nábytku. Medzi najpopulárnejšie metódy vytvárania takýchto jedinečných kúskov patrí maľovanie nábytku, pričom vynikajúce výsledky sa dajú dosiahnuť použitím mliečnych farieb a konopného oleja. 

Mliečne farby, ako sú tie od Milk paint by Fusion a Homestead House milk paint, sú skvelou voľbou pri maľovaní nábytku z viacerých dôvodov.

Po prvé, mliečne farby sú výnimočne trvanlivé. Tieto farby sú vyrábané na báze prírodných materiálov, ako je vápno, krieda a pigmenty. Spolu tieto zložky vytvárajú silnú a odolnú povrchovú úpravu, ktorá dokáže vydržať aj v náročných podmienkach.

Po druhé, mliečne farby ponúkajú vynikajúce pokrytie a pružnosť. Vďaka svojej konzistencii sa dajú ľahko nanášať a dokážu pokryť rôzne povrchy, vrátane dreva, kovu, skla a mnohých ďalších. Toto umožňuje maľovanie rôznych typov nábytku bez toho, aby ste museli robiť predchádzajúce prípravné práce.

Na zafixovanie mliečnej farby je ideálny konopný olej. Tento olej je prirodzeným produktom, ktorý je výnimočne odolný a zároveň dodáva nábytku krásny lesk. Konopný olej navyše dokáže preniknúť hlboko do povrchu nábytku, čím ho chráni pred poškriabaním a opotrebovaním. 

Taktiež, konopný olej má antibakteriálne vlastnosti, čo môže pomôcť predchádzať vzniku plesní a iných problémov spojených s vlhkosťou. 

Na záver, použitím mliečnych farieb a konopného oleja pri maľovaní nábytku nielenže vytvoríte jedinečný a osobitý kúsok, ale aj zabezpečíte jeho dlhodobú trvanlivosť. Tieto prírodné produkty sú navyše šetrné k životnému prostrediu, čo je ďalším významným plusom. 

Neberte teda svoj nábytok ako niečo dané. S trochou tvorivosti a správnymi materiálmi sa z neho môže stať jedinečné dielo, ktoré oživí váš domov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Chcem odoberať newsletter

                                                                                                                                                                               

Kontaktné údaje:

Obchodík Staré Časy

Kasárenská 217

90050 Kráľová pri Senci

tel: +421 903 429 777

martinasimonekova@gmail.com

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Fakturačné údaje:

Mgr. Martina Šimoneková - Staré Časy
Kráľová pri Senci 217
900 50 Kráľová pri Senci
IČO: 50930346
DIČ: 1123470777

IČ DPH: SK 1123470777

Som platca DPH

Zapísaná v: Okresný súd Senec, Ž. R. Č.: 140/21332

 

 

Otváracie hodiny:

dočasne po dohode - volajte 0903429777!

Pondelok:

Utorok:

Streda:

Štvrtok:

Piatok: 

Sobota:

Nedeľa:

 

OBCHODNÉ PODMIENKY

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk